OVAM ecodesign.link

Integreer duurzaamheid in uw innovatieproces met de OVAM SIS Toolkit

 

BESTEL DE OVAM SIS TOOLKIT

Start vandaag nog met de intregratie van duurzaamheid in uw innovatieproces en bestel een gratis exemplaar van de OVAM SIS Toolkit!

Het ontwerpen van een product of dienst is een proces van waardecreatie. De OVAM SIS Toolkit is een omvattend ontwerpinstrument om duurzaamheidsprincipes te integreren in innovatie- en designprocessen, dat u helpt de waardecreatie te vergroten. SIS staat voor 'Sustainable Innovation System'.

De OVAM SIS Toolkit omvat een reeks overzichtelijke fiches, drie posters en twee dobbelstenen die u samen met uw collega's in een brainstormsessie of designproces kan inzetten.


OVAM SIS Toolkit_brainstorm
OVAM SIS Toolkit_poster

 

 

DOWNLOADS & LINKS

HANDLEIDING

BRAINSTORMPOSTER

CASE: DUURZAME SMARTPHONE

CASE: INTERIOR AND BUILDING COMPANY BENEENS(EN)

CASE: VERPAKKINGSVRIJE WINKEL

CASE: BUITENRUIMTE

CASE: LOW IMPACT FESTIVAL

DE TOOL...

  • is een creatief hulpmiddel in de zoektocht naar duurzame en innovatieve opportuniteiten in alle aspecten van de bedrijfsvoering;
  • biedt een overzichtelijk en blikverruimend kader dat verder gaat dan de strikt ecologische dimensie;
  • helpt om duurzaamheidselementen reeds in een vroege fase van het ontwerpproces te integreren;
  • brengt de kwalitatieve, niet-technische, verborgen en moeilijker vatbare aspecten van ecodesign in kaart;
  • ondersteunt de communicatie tussen alle stakeholders;
  • heeft een plaats in elk innovatie- of designproces, ongeacht of het nu gaat over de ontwikkeling van producten, diensten, product-dienstconcepten (PDC's), omgevingsontwerp of architectuur.


Matrix

 

EEN MATRIX VISUALISEERT NIEUWE OPPORTUNITEITEN DOOR EEN BREDE KIJK OP DUURZAAMHEID

Vijf vormen van waardecreatie (menselijk, intellectueel, financieel, sociaal, natuurlijk) worden belicht met een strategisch-functionele bril (ambitie, behoeften) en met de levenscyclus-invalshoek (ontwerp, productie, distributie en gebruik, end of life).

Dit resulteert in een matrix met 30 ondersteunende vragen die de gebruiker uitnodigen om na te denken over de vijf vormen van waardecreatie.


 

 

 
 

INTRODUCTIEFILM OVAM SIS TOOLKIT

 

 

ONDERSTEUNING IN UW OVAM SIS TOOLKIT TRAJECT? 

Bent u op zoek naar professionele begeleiding voor een maximaal rendement van uw investering in innovatie? De OVAM certificeerde begeleiders om u te ondersteunen in uw traject met de OVAM SIS Toolkit.

 

Johan Bonner




Christine Broux




Merel Claes







 

 

JOHAN BONNER

IceFish

johan@icefish.be

+32 473 39 24 91



CHRISTINE BROUX

Blunova

christine.broux@blunova.be

+32 472 42 78 94 



MEREL CLAES

freelancer 

info@merelclaes.com

+32 474 70 39 11















perrine collin



Bernard De Caevel 



Alan_Dergent








 

 

PERRINE COLLIN

UCM

perrine.collin@ucm.be

+32 2 743 83 88 



BERNARD DE CAEVEL

RDC Environment

bernard.decaevel@rdcenvironment.be

+32 2 420.28.23 



ALAN DERGENT

Wood

alan@wood.be

+32 479 27 98 23 















Filiep Dewitte



Kristel Dewulf



Bruno Drieskens







 


FILIEP DEWITTE

Verhaert

filiep.dewitte@verhaert.com

+32 3 250 43 05 



KRISTEL DEWULF

kristel.dewulf@gmail.com 

 



BRUNO DRIESKENS

ingenieur, uitvinder 

drieskensb@skynet.be

+32 475 70 24 77 

Tom Duhoux

Jan Janssen Barbara Kok

TOM DUHOUX

Blue Box

tom.duhoux@bluebox.be

+32 479 82 27 25 

JAN JANSSEN

CO2Logic

jan@CO2logic.com

+32 494 18 02 87 

BARBARA KOK

KHLim

barbara.kok@khlim.be 


Dominique Nagels Lene Schroyen Karen Sprengers

DOMINIQUE NAGELS

dominique.nagels@skynet.be 

 


LENE SCHROYEN

Zinid

lene@zinid.be

+32 475 75 36 56 

KAREN SPRENGERS

Wood

karen@wood.be

+32 2 528 58 28 

Gil Stevens Geert Sturtewagen Leen Van Aken
 

GIL STEVENS

C2C Platform

gil.stevens@c2cplatform.be

+ 32 2 520 12 41 

GEERT STURTEWAGEN

geert.sturtewagen@gmail.com 

 


LEEN VAN AKEN

Thomas More, DuOn

leentje.vanaken@thomasmore.be  


Wim Van den Hende Anouk Van de Meulebroecke Thomas Vandenhaute

WIM VAN DEN HENDE

Pars Pro Toto

wim.vandenhende@parsprototo.be

+32 9 244 62 20 

ANOUK VAN DE MEULEBROECKE

Sliding doors

anouk@slidingdoors.be

+32 50 64 28 48 

THOMAS VANDENHAUTE

Sirris

thomas.vandenhaute@sirris.be

+32 491 86 91 71 

Philippe Vandenbroeck Stefaan Vandist

PHILIPPE VANDENBROECK

shiftN

pv@shiftn.com


STEFAAN VANDIST

stefaanvandist.eu

stefaan.vandist@studiospark.eu

+32 496 60 93 01 


kmo-portefeuille

Begeleiding door gecertificeerde begeleider en de KMO-portefeuille? 

Een traject met de OVAM SIS Toolkit komt in aanmerking voor (strategisch) advies binnen de KMO-portefeuille. Informeer bij uw gecertificeerd begeleider of hij al dan niet erkend is en bekom zo een subsidie van de Vlaamse overheid.

 

 

 

 
 

BEDRIJVEN AAN DE SLAG MET DE OVAM SIS TOOLKIT


 

 
 

BENEENS GETUIGT OVER OVAM SIS TOOLKIT

WINWATT GETUIGT OVER OVAM SIS TOOLKIT

 

 

BESTEL DE OVAM SIS TOOLKIT

Start vandaag nog met de intregratie van duurzaamheid in uw innovatieproces en bestel een exemplaar van de OVAM SIS Toolkit!

Header OVAM SIS Toolkit