OVAM ecodesign.link

Integreer duurzaamheid in uw innovatieproces met de OVAM SIS Toolkit

BESTEL DE OVAM SIS TOOLKIT

Start vandaag nog met de intregratie van duurzaamheid in uw innovatieproces en bestel een gratis exemplaar van de OVAM SIS Toolkit!

Het ontwerpen van een product of dienst is een proces van waardecreatie. De OVAM SIS Toolkit is een omvattend ontwerpinstrument om duurzaamheidsprincipes te integreren in innovatie- en designprocessen, dat u helpt de waardecreatie te vergroten. SIS staat voor 'Sustainable Innovation System'.

De OVAM SIS Toolkit omvat een reeks overzichtelijke fiches, drie posters en twee dobbelstenen die u samen met uw collega's in een brainstormsessie of designproces kan inzetten.


OVAM SIS Toolkit_brainstorm
OVAM SIS Toolkit_poster

 

 

DOWNLOADS & LINKS

HANDLEIDING

Brainstormposter

CASE: een duurzame smartphone

DE TOOL...

  • is een creatief hulpmiddel in de zoektocht naar duurzame en innovatieve opportuniteiten in alle aspecten van de bedrijfsvoering;
  • biedt een overzichtelijk en blikverruimend kader dat verder gaat dan de strikt ecologische dimensie;
  • helpt om duurzaamheidselementen reeds in een vroege fase van het ontwerpproces te integreren;
  • brengt de kwalitatieve, niet-technische, verborgen en moeilijker vatbare aspecten van ecodesign in kaart;
  • ondersteunt de communicatie tussen alle stakeholders;
  • heeft een plaats in elk innovatie- of designproces, ongeacht of het nu gaat over de ontwikkeling van producten, diensten, product-dienstconcepten (PDC's), omgevingsontwerp of architectuur.


Matrix

 

EEN MATRIX VISUALISEERT NIEUWE OPPORTUNITEITEN DOOR EEN BREDE KIJK OP DUURZAAMHEID

Vijf vormen van waardecreatie (menselijk, intellectueel, financieel, sociaal, natuurlijk) worden belicht met een strategisch-functionele bril (ambitie, behoeften) en met de levenscyclus-invalshoek (ontwerp, productie, distributie en gebruik, end of life).

Dit resulteert in een matrix met 30 ondersteunende vragen die de gebruiker uitnodigen om na te denken over de vijf vormen van waardecreatie.


 

 

 
 

INTRODUCTIEFILM OVAM SIS TOOLKIT

 

 

 

ONDERSTEUNING IN UW OVAM SIS TOOLKIT TRAJECT?

Bent u op zoek naar professionele begeleiding voor een maximaal rendement van uw investering in innovatie? De OVAM certificeerde begeleiders om u te ondersteunen in uw traject met de OVAM SIS Toolkit.

Johan Bonner JOHAN BONNER 

Pars Pro Toto

johan.bonner@parsprototo.be

+32 473 39 24 91 

Christine Broux CHRISTINE BROUX

Blunova

christine.broux@blunova.be

+32 472 42 78 94 

Merel Claes MEREL CLAES

freelancer 

info@merelclaes.com

+32 474 70 39 11 

perrine collin PERRINE COLLIN

UCM

perrine.collin@ucm.be

+32 2 743 83 88 

Bernard De Caevel BERNARD DE CAEVEL

RDC Environment

bernard.decaevel@rdcenvironment.be

+32 2 420.28.23 

Alan_Dergent ALAN DERGENT

Optimo

alan@optimo.be

+32 479 27 98 23 

Filiep Dewitte FILIEP DEWITTE

Verhaert

filiep.dewitte@verhaert.com

+32 3 250 43 05 

Kristel Dewulf

KRISTEL DEWULF

kristel.dewulf@gmail.com 

Bruno Drieskens BRUNO DRIESKENS

ingenieur, uitvinder 

drieskensb@skynet.be

+32 475 70 24 77 

Tom Duhoux TOM DUHOUX

Studio Spark

tom.duhoux@bluebox.be

+32 479 82 27 25 

Bart Jansen BART JANSEN

Studio Spark

bart.jansen@studiospark.eu

+32 485 11 69 18 

Jan Janssen JAN JANSSEN

CO2Logic

jan@CO2logic.com

+32 494 18 02 87 

Barbara Kok BARBARA KOK

KHLim

barbara.kok@khlim.be 

Dominique Nagels

DOMINIQUE NAGELS

dominique.nagels@skynet.be 

Lene Schroyen LENE SCHROYEN

Zinid

lene@zinid.be

+32 475 75 36 56 

Karen Sprengers KAREN SPRENGERS

Optimo

karen@optimo.be

+32 2 528 58 28 

Gil Stevens GIL STEVENS

C2C Platform

gil.stevens@c2cplatform.be

+ 32 2 520 12 41 

Geert Sturtewagen

GEERT STURTEWAGEN

geert.sturtewagen@gmail.com 

Leen Van Aken LEEN VAN AKEN

Thomas More, DuOn

leentje.vanaken@thomasmore.be  

Wim Van den Hende WIM VAN DEN HENDE

Pars Pro Toto

wim.vandenhende@parsprototo.be

+32 9 244 62 20 

Anouk Van de Meulebroecke ANOUK VAN DE MEULEBROECKE

Sliding doors

anouk@slidingdoors.be

+32 50 64 28 48 

Thomas Vandenhaute THOMAS VANDENHAUTE

Sirris

thomas.vandenhaute@sirris.be

+32 491 86 91 71 

Philippe Vandenbroeck PHILIPPE VANDENBROECK

shiftN

pv@shiftn.com 

Stefaan Vandist STEFAAN VANDIST

Studio Spark

stefaan.vandist@studiospark.eu

+32 496 60 93 01 


kmo-portefeuille

Begeleiding door gecertificeerde begeleider en de KMO-portefeuille? 

Een traject met de OVAM SIS Toolkit komt in aanmerking voor (strategisch) advies binnen de KMO-portefeuille. Informeer bij uw gecertificeerd begeleider of hij al dan niet erkend is en bekom zo een subsidie van de Vlaamse overheid.

 

 

 
 

BEDRIJVEN AAN DE SLAG MET DE OVAM SIS TOOLKIT


 

 
 

BENEENS GETUIGT OVER OVAM SIS TOOLKIT

WINWATT GETUIGT OVER OVAM SIS TOOLKIT

 

 

BESTEL DE OVAM SIS TOOLKIT

Start vandaag nog met de intregratie van duurzaamheid in uw innovatieproces en bestel een exemplaar van de OVAM SIS Toolkit!

Header OVAM SIS Toolkit